.

Alytaus_Piliakalnio_progimnazija Jiezno_g._1,_LT-62265_Alytus Tel._(8_315)_79858, faks._(8_315)_79858. El._p. - rastine@piliakalnis.alytus.lm.lt Juridinių_asmenų_registras. Kodas_191055865

Šrifto dydis:

Lapkričio 9 – 13 dienomis vyko virtualus Erasmus+ projekto „Valdyk pyktį“ partnerių iš Italijos, Čekijos, Airijos, Turkijos susitikimas. Projekto šalis koordinatorė – Lietuva, Alytaus Piliakalnio progimnazija. Iš viso yra numatyti penki partnerių susitikimai, du iš jų kartu su mokiniais. Nors visas pasaulis kovoja su Covid-19, tačiau mes turime užtikrinti, kad dėka glaudaus bendradarbiavimo iššūkius paversime galimybėmis. Projektas „Valdyk pyktį“ suteikia mums ir mūsų mokiniams pažvelgti į kitas kultūras, susidraugauti su kitų šalių mokiniais. Tai yra galimybė mums susiburti kartu, atrasti vienas kitą, taip pat ir save. Ir kur geriau tai padarysime, jei ne su mokiniais, dalindamiesi Erasmus+ patirtimi. Mes užmezgėme tvirtą partnerystę ir sukūrėme dar daugiau galimybių savo mokiniams.

Kiekvieną dieną vyko  paskaitos, seminarai, dalijimasis gerąja patirtimi. Pirmąją dieną pristatėme Piliakalnio progimnaziją, Alytų ir Vilnių. Parodėme mokinių kurtus trumpametražius filmus apie mokyklą, mokinių tarybą bei Alytupį, gyvenvietę esančią šalia Piliakalnio. Kitomis virtualių susitikimų metu vyko paskaitos ir seminarai. Pakvietėme Kristiną Baranauskienę, PPT psichologę, kuri papasakojo kaip padėti vaikams suvaldyti pyktį, kaip vaikų piešinių dėka skirtingais gyvenimo tarpsniais galima atskleisti jų pykčio pokyčius. Alytaus muzikos mokyklos direktorė prof. dr. Aldona Vilkelienė pristatė kaip susijusi muzika ir pykčio valdymas. Muzikos terapija yra be galo veiksminga priemonė norint suvaldyti pyktį. Taip pat pakvietėme Karoliną Kucevičiūtę, LMS Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybos prezidentę. Ji papasakojo kas yra mokinių taryba, kokios funkcijos, tikslai, nariai ją sudaro. Taip pat ji pristatė moksleivio požiūriu kas yra pyktis ir būdus jį suvaldyti. Kartu su partneriais ir mūsų progimnazijos mokytojomis Vilma Steniukyniene, pradinių klasių vyr. mokytoja, ir Rita Barysiene, matematikos mokytoja metodininke, aptarėme eTwinnig programos galimybes ir „Mobility tool“ (Europos komisijos elektroninė sistema skirta administruoti mobilumo projektus, gavusius ES Mokymosi visą gyvenimą programos dotaciją). Projektas „Valdyk pyktį“ glaudžiai susijęs su mūsų progimnazijoje vykdoma psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencine programa „Savu keliu“, su kuria taip pat supažindinome ir partnerius. Aptarėme įvairias praktines veiklas padedančias mokiniams valdyti pyktį, tokias kaip pykčio matuoklis, dienoraštis, pykčio žemėlapis, nusiramino planas ir kitas. Airijos, Čekijos, Turkijos ir Italijos šalių mokytojai pasidalino savo gerąja patirtimi vykdant projekto veiklas. Galiausiai po ilgų diskusijų ir aptarimo, nutarėme paskatinti mokinius bendrauti vienus su kitais elektroniniais laiškais eTwinning platformoje, pažinti vieni kitus.

Siekiant mokinių gerovės galima rasti bendradarbiavimo ir bendravimo būdų bei metodų, nesvarbu kurioje pasaulio vietoje randamės.

Projekto koordinatorė anglų kalbos vyresnioji mokytoja Loreta Blaževičienė

TAMO dienynas