Prevencinė veikla

Patyčių prevencinė programa OLWEUS

Patyčios – viena opiausių šių laikų visuomenės problemų, kuri plačiai paplitusi ir tarp vaikų/paauglių.

Patyčių problematikos tyrinėtojas prof. D. Olweus, pažymi, jog patyčios arba priekabiavimas yra elgesys, kuomet prieš asmenį pakartotinai, sąmoningai, agresyviai (brutaliai) ir tyčia atliekami negatyvūs veiksmai. Šių veiksmų tikslas yra įskaudinti kitą žmogų ir sukelti jam diskomfortą. Yra žinomos dvi patyčių formos:

• tiesioginės, kai puolama atvirai: žodžiais (tai gali būti pravardžiavimas, šmeižimas), gestais, veido išraiška, fiziniu kontaktu (mušimas, spardymas, kito asmens daiktų gadinimas, nepageidaujami seksualiniai prisilietimai ir pan.).
  • netiesioginės, kurioms būdingas socialinis atskyrimas, ignoravimas. Prie netiesioginių patyčių galima būtų priskirti ir rašymą bauginančių žinučių el. paštu ar telefonu.

Piliakalnio progimnazija, siekdama užtikrinti mokyklos bendruomenės narių saugų psichologinį klimatą, vykdo patyčių prevencijos programą Olweus. Ši programa ypatinga tuo, kad į programą  įtraukti ir ją vykdo visi mokyklos bendruomenės nariai. Svarbu laiku ir tinkamai reaguoti į kylančias patyčias, o Olweus programa aiškiai ir nurodo kelią, kaip tinkamai reaguoti į patyčias, ką daryti, kad jų būtų kuo mažiau.