Europos diena

Gegužės 9 d. minime Europos dieną. Tai proga įvertinti Europos vienybės ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) svarbą, taip pat prisiminti ir puoselėti ES vertybes, tokias kaip taika, žmogaus teisės, laisvė, demokratija ir lygybė.

Šie metai išskirtiniai, nes taip pat švenčiame 20-ies metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje jubiliejų ir pasitinkame birželio 9 d. vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.

Minėdami šią ypatingą dieną 2a klasės mokiniai susipažino su Europos valstybėmis, gilino anglų kalbos žinias, gamino taikos vėliavas panaudodami medžių lapus, žiedlapius, pievų augalus. 5a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos pamokoje „Kelias į Europą”. Mokiniai grupėse pristatė pasirinktas valstybes, papasakojo įdomiausius faktus, gamino tradicinius šalių patiekalus. 6 – 8 klasių mokiniai sprendė Europos egzamino užduotis. Europos egzaminas – tai trumpa, nuotaikinga ir įdomi žinių apie Europos Sąjungą viktorina, skirta paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo! Šiais metais Europos egzaminas pakvietė šūkiu „Išspręsk, o tada švęsk!“.

Dėkojame anglų kalbos mokytojai Loretai Blaževičienei už veiklų organizavimą šią ypatingą dieną, o mokiniams už pasiruošimą, dalyvavimą ir žingeidumą!  Mes visi – Europos ir Pasaulio dalis. Esame skirtingi, tačiau mus visus vienija demokratijos ir laisvės vertybės.