Įvyko antrasis Piliakalnio progimnazijos vykdomo Erasmus + projekto „Tvaraus gyvenimo būdo skatinimas“ partnerių susitikimas Kroatijoje

Kovo 5-8 dienomis Kroatijoje, Slavonski Brod mieste antrąjį kartą per visą projekto laikotarpį gyvai susitiko partnerių komandos iš Turkijos, Kroatijos, Lenkijos ir Lietuvos, kurią atstovauja Alytaus Piliakalnio progimnazija.

Susitikimo tema „Tvarus gyvenimo būdas prasideda nuo mokytojų“. Mokytojų, mokinių, mokyklos vadovų bendromis veiklomis buvo siekiama ugdytis tvaraus gyvenimo būdo įgūdžius, pabrėžti to svarbą. Per keturias susitikimo dienas buvo atliktas interviu su mokiniais apie gamtai draugiškus keliavimo būdus, vyko dviračių žaidynės, kūrybinės dirbtuvės su mokiniais, iš antrinių žaliavų gaminant pinigines, popierių, atvirutes ir kt. Taip pat vyko natūralios kosmetikos gamybos dirbtuvės. Partnerius priėmusios mokyklos Osnovna škola Hugo Badalic komanda pristatė iki tol vykdytus mokykloje Erasmus + projektus, jų poveikį mokiniams ir visai mokyklos bendruomenei skatinant tvarumą kasdieniniame kiekvieno žmogaus gyvenime. Taip pat vyko puikus kultūrinis vakaras, kuriame visos komandos pristatė savo šąlį, papročius, tradicinius valgius, drabužius ir kitus, šaliai būdingus bruožus.

Projekto partneriai susitikimo metu aptarė projekto vykdymo eigą, administravimo, finansavimo aspektus. Turkijos komanda pristatė projekto pasiekimus ir darbus, kurie buvo atlikti iki susitikimo. Piliakalnio progimnazijos komanda pristatė pradinę mokymosi platformos mokytojams modelį, kuris bus pagrindinis viso projekto kokybinis rezultatas. Susitikimo metu taip pat buvo nutarta dėl temų ir potemių, apie kurias informacija turės būti parengta ir patalpinta internetinėje platformoje.

Be projektinės veiklos Kroatijos komanda projekto dalyvius supažindino su savo kultūra, istorija, maistu, savo miestu ir gražiausiomis artimiausiomis apylinkėmis. Džiaugiamės, kad miesto viziją ir pasiekimus svečiams pristatė Slavonski Brod miesto vicemerė Marina Martic Puača.

Piliakalnio progimnazijos komanda grįžo kupina puikių įspūdžių ir nusiteikusi toliau aktyviai vykdyti projekto veiklas.

Projektas finansuojamas iš Europos komisijos Erasmus+ programos lėšų.