Nordplus Junior projekto „Gamta kaip mokymosi aplinka” mokytojų ir mokinių susitikimas Latvijoje

Balandžio 22 – 26 dienomis Latvijoje, Jelgavos mieste, vyko tarptautinio Nordplus Junior projekto „Nature as a learning environment“ („Gamta kaip mokymosi aplinka”) dalyvių vizitas. Organizuojamose mokymosi veiklose dalyvavo 28 mokiniai ir 8 mokytojai iš Estijos, Latvijos, Švedijos ir Lietuvos.

Penkių dienų mokymosi veiklų programa buvo intensyvi ir aktyvi. Nuo ankstyvo ryto iki pietų mokiniai dalyvavo įvairiose komandinėse veiklose, susijusiose su gamtinio paveldo išsaugojimu ir ekologiškos aplinkos puoselėjimu bendruomenėje, dalijosi idėjomis apie ekologiškos gyvensenos svarbą ir savo įžvalgomis. Mokiniai ir mokytojai dalyvavo muilo ir žvakių gamybos edukacijose, gamino pakabinamus augalų laikiklius. Taip pat kūrė koliažus ir natiurmortus gamtos tema. Dalyviai įsitraukė į pilietinę akciją – dalyvavo olimpinės dienos renginyje. Tai masinis, visą šeimą įtraukiantis, sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys, didžiausia sporto ir pramogų šventė. Po pietų laiką skyrė kultūrinei, pažintinei veiklai. Aplankė Jelgavos rūmus, pėsčiųjų tiltą Mytava, Šventosios Trejybės bažnyčios bokštą, skulptūrą – fontaną „Jelgavos studentas“ ir Pašto salą.

Vizitui įpusėjus dalyviai turėjo vieną dieną nuostabaus laiko Latvijos sostinėje Rygoje.Tai gyvas muziejus prie Dauguvos upės, kurios senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą kaip eksponuojantis didžiausią Europoje Art Noveau architektūros pastatų kolekciją. Mokiniai orientacinės ekskursijos metu aplankė įžymiausias sostinės vietas. Po pietų visi lankėsi „Getlini Eko” atliekų rūšiavimo centre. Šiame centre ne tik rūšiuojamos ir tvarkomos atliekos, bet ir auginamos ekologiškos daržovės.

Vizito metu Jelgavoje mokiniai dirbdami komandose dalinosi įžvalgomis, kurias įamžino vloguose – vaizdo tinklaraiščiuose. Ir visko pabaiga – vakarėlis. Kiekvienos šalies tradicinių užkandžių stalas, ant laužo keptos dešrelės ir zefyrai, originalūs pasirodymai, įvairūs triukai, asmenukės atsisveikinant… Kiekvienas komandos narys projekto metu įgijo neįkainojamą patirtį bendradarbiaudamas su partneriais iš užsienio, geriau pažino save ir kitus, praturtino savo pasaulėžiūrą, taip pat pagerino bendravimo anglų kalba įgūdžius.

Projekto koordinatorė

Loreta Blaževičienė