Tarptautinė teatro diena

Tarptautinė teatro diena minima kovo 27-ąją. Teatro diena paskelbta švente XI Tarptautinio teatro instituto kongrese, vykusiame Vienoje, patvirtinus UNESCO. Šventė minima nuo 1962 metų.

„Gyvenimas – tai didžiulė scena“ – mąstė žymiausias kada nors gyvenęs rašytojas Viljamas Šekspyras, „…scena, kurioje kiekvienas ką nors vaidina“. Prieš keturis šimtus metų gyvenęs rašytojas visiškai teisus – kiekvienas žmogus be to, kad egzistuoja pats sau, yra įvairiais saitais susietas su kitais – jis yra brolis ar sesė, mama ar tėvas, draugas kitam žmogui.

Mūsų progimnazijos mokiniai pakvietė 5-8 klasių mokinius ir mokytojus, mokyklos administraciją ir visus, besidominčius teatru, paminėti Teatro dieną.

Žiūrovai scenoje išvydo lietuvių dramaturgo J.Grušo Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą, meile alsuojančius V. Šekspyro Romeo ir Džiuljetą, Mažąjį princą ir lapę iš Antuano de Sent – Egziuperi knygos „Mažasis princas”, svajingąją Tatjaną iš Puškino romano „Eugenijus Oneginas”.

Salėje skambėjo šventės dalyvių juokas ir aplodismentai. Su Tarptautine Teatro diena! Lai mūsų bendruomenę vienija laikui nepavaldi vertybė – meilė teatrui! Vienija meilė scenai, žodžiui, minčiai, judesiui, spalvai, garsui ir tylai …. – viskam, kas telpa į šio žodžio ir šios profesijos sampratą.

Didelis ačiū mokiniams už aktyvų įsitraukimą į progimnazijos renginius! Dėkojame pradinių klasių mokytojai Rasai Urbanavičienei už pagalbą ir įspūdingas dekoracijas! Taip pat dėkojame mokytojoms Kristinai Krisiulevičienei, Loretai Blaževičienei ir Stasei Antanaitienei už mokinių kūrybiškumo skatinimą!